2024.05.11-én Pestszentlőrincen tartotta meg az MSOSZ a második országos judoversenyét.

Clubbunkból két versenyző, Markó Gergely és Fogarasi Csongor indult.

Gergely vívta az SO Judo legrövidebb ippon gyözelemmével végzödő mérközését, Kántor Gábor Olimpiai bronzérmessel.

Mindennek ellenére, egy nagyon nehéz mérközésen, vezetés után vesztett Krizonics Ádám Olimpiai aranyérmes ellen.

A csarnok rég nem látott, szoros és kemény küzdelmet láthatott, melyben minden technikai elemet bemutattak a versenyzők.

Fogarasi Csongor nehéz súlyban versenyzett, ahol Kovács Ádámtól roppant küzdelmes mérkőzésen szenvedett vereséget. Kettejük párharcában az első mérkőzésen Ádám győzött, majd a visszamérkőzésen Csongor leszorításos ipponnal győzött. A harmadik, mindent eldöntő mérkőzést a 104 kg-os Ádám (Csongor 86 kg) nagyobb erejét és meccsrutinját kihasználva győzött, hiszen Ő már kétszeres Olimpiai bajnok.

Így mindkét versenyzőnk második helyezést ért el, melyet a közönség és szakmai is elismert.

Markó Gergelynek ez volt az első edzői versenyi szereplése, Fogarasi Csongor felkészitésével.

Mind a ketten nagyon jól küzdőttek az eredmény eléréséért és a munkájuk gyömölcse a végén kifizetödőtt.

Mindketten köszönik a felkészítő edzőknek, Stéhl Gábornak, Holup Marcellnek valamint Ozsvár András Mesteredzőnek.

HAJRÁ ÓDUDAI JUDO CLUB!!!!

Képek a versenyről: